Струмовимірювальні кліщі

Струмовимірювальні кліщі

Струмовимірювальні кліщі, вони ж струмові кліщі - вимірювальний прилад, основне призначення якого - вимірювання струму не розриваючи електричний ланцюг і не знімаючи ізоляцію, тобто безконтактним способом. В основу роботи струмових кліщів покладено вимірювання магнітного поля, що виникає при проходженні струму у дроті. Магнітопровід усередині приладу, частину якого ми спостерігаємо у вигляді ізольованих кліщів, фіксує електрорушійну силу, яка виникає коли ми поміщаємо струмопровідний дріт всередину магнітопроводу (охоплює кліщами дріт, силу струму всередині якого необхідно вимірювати). Крім вимірювання струму, струмовимірювальні кліщі комплектуються великим набором функціоналу, характерного для більшості мультиметрів, і дозволяють вимірювати постійну та змінну напругу, опір, а в деяких моделях також частоту, ємність, температуру та багато іншого, для чого передбачені гнізда для щупів. Але основна відмінність і перевага струмових кліщів над мультиметрами, крім безконтактних Вимірювання це звичайно ж можливість вимірювати струми великих величин. Так, якщо мультиметр дозволяє вимірювати струм до 10-20 А, то струмові кліщі дають можливість заміряти значення змінного струму до декількох тисяч ампер, і є незамінним інструментом для тих, кому необхідно працювати із вимірюваннями струмів подібних значень.

Компанsя EUROKOMM пропонує широкий асортимент цифрових струмовимірювальних кліщів таких виробників як DT, UNI-T, і MASTECH, що дозволяє підібрати та купити струмові кліщі для будь-якого переліку функцій у різному ціновому сегменті.

Як користуватися струмовимірювальними кліщами, і на що звернути увагу при виборі моделі.

Розглянемо роботу та основні елементи струмовимірювальних кліщів на прикладі однієї з популярних моделей - Mastech MS2000G.

Основними елементами струмових кліщів є:

 • Роз'ємний магнітопровід (кліщі);
 • Цифровий рідкокристалічний дисплей;
 • Перемикач функцій та діапазонів;
 • Роз'єми для дпртів-щупів.
Залежно від моделі корпус може бути доповнений різними додатковими елементами, але ці елементи є базовими, та присутні у всіх конфігураціях.

Кліщі

Основний елемент даного типу електроприладів, що виділяється. Для проведення вимірювань струму необхідно помістити провідник усередину магнітопроводу – обхопити кліщами. Для решти вимірів використовуються щупи, як і у звичайному мультиметрі. Кліщі можуть відрізнятися діаметром обхвату, зверніть особливу увагу на цей елемент моделі, якщо плануєте проводити вимірювання струму кабелю великих діаметрів.

Увага! при проведенні вимірювань струму можна охоплювати кліщами завжди можна тільки одну фазу. При необхідності вимірювання трифазного ланцюга вимірювання проводяться послідовно по одній фазі.

Цифровий дисплей

Дисплеї цифрових струмовимірювальних кліщів характеризуються розрядністю, починаючи від 2,5 у найбільш бюджетних і до 5-ти і більше у дорогих моделях. Найбільш широко використовуваним дисплеєм є 3,5 розрядний, і це означає, що даний дисплей показує 3 повноцінних розряду, з діапазоном від 0 до 9, і 1 розряд - з обмеженим діапазоном, тобто наприклад в межах 0,000 - 1,999.

Чим більша розрядність, тим вища точність вимірів. Так, для дисплеїв з розрядністю 2,5 точність становить близько 10%, 3,5 - близько 1%, а для значення 4,5 вже 0,1%.

Якщо вимірювана величина перевищує ці межі необхідно перемикання на інший діапазон. У різних моделях може бути або відповідати функція підсвічування дисплея.

Якщо планується можливість працювати в умовах недостатнього освітлення, варто звернути особливу увагу на цю функцію при виборі моделі струмових кліщів.

Роз'єми для дротів-щупів

Як відомо з назви, роз'єми служать для під'єднання дротів-щупів:

 • COM роз'єм -служить для підключення загального (мінусового) дроту чорного кольору у всіх режимах та діапазонах;
 • У роз'єм VΩHz підключається плюсовий червоний дріт під час роботи у всіх режимах

У деяких моделях є 4-й роз'єм, який служить для додаткового розділення діапазонів, і відповідно, більш надійної та точної роботи мультиметра.

Перемикач функцій та діапазонів

Елемент управління струмовимірювальних кліщів, що дозволяє перемикатися між доступними в моделі функціями та діапазонами вимірювання. Розглянемо основні:

 • V~ - блок вимірювання змінної напруги
 • A - блок вимірювання постійного струму
 • ->+ - продзвонювання ланцюга
 • Ω - блок вимірювання опору
 • V - блок вимірювання постійної напруги
 • A~ - блок вимірювання змінного струму
 • OFF - положення вимкненого мультиметра

При розширеному функціоналі, як вимірювання температури, частоти, ємності та інших корисних особливостях, на панель управління виводяться відповідні діапазони або перемикання переноситься у додаткові кнопки керування SELECT, HOLD, REL тощо. Для максимальної точності вимірювань необхідно вибирати значення діапазону, що перевищує, але найбільш наближене до очікуваної велич вимірювань.

Крім відмінності у переліку функцій та діапазонів, цифрові мультиметри можуть відрізнятися способом підключення. Так портативні моделі оснащені автономними елементами живлення, більш потужні моделі додатково оснащені живленням 220В.

Широкий модельний ряд приладів від відомих торгових марок DT, UNI-T, і MASTECH гарантовано дозволить Вам підібрати та купити цифрові струмовимірювальні кліщі, які будуть повністю задовольняти ваші вимоги, а команда наших фахівців допоможе розібратися у будь-яких питаннях, якщо у процесі вибору у Вас вони виникнуть.Кліщі струмовимірювальні Mastech MS2000G

Код: 1509
1 341.43 грн

1 341.43 грн

Кліщі струмовимірювальні DT266F

Код: 1504
437.88 грн

437.88 грн

Кліщі струмовимірювальні DT266

Код: 1502
341.76 грн

341.76 грн

Кліщі струмовимірювальні Mastech MS2001

Код: 1510
0.00 грн

Ціну уточнюйте

Кліщі струмовимірювальні Mastech M266F

Код: 1508
0.00 грн

Ціну уточнюйте

Кліщі струмовимірювальні Mastech M266C

Код: 1507
0.00 грн

Ціну уточнюйте

Кліщі струмовимірювальні Mastech M266

Код: 1506
0.00 грн

Ціну уточнюйте

Кліщі струмовимірювальні DT266FT

Код: 1505
0.00 грн

Ціну уточнюйте

Кліщі струмовимірювальні DT266C

Код: 1503
0.00 грн

Ціну уточнюйте

Кліщі струмовимірювальні DT201

Код: 1501
0.00 грн

Ціну уточнюйте
Показано з 1 по 10 із 10 (всього 1 сторінок)