Шнури USB, mini USB, micro USB, VGA, Null modem, Firewire

    Кабель (шнури) USB, mini USB, micro USB, VGA, Null modem, Firewire відносяться до типів інтерфейсів, за допомогою яких здійснюється з'єднання між комп'ютерним і периферійним електронним обладнанням. Відрізняються в першу чергу типами роз'ємів і параметрами даних, що передаються, що в свою чергу передбачає підключення певних типів обладнання.

    Кабель (шнуры) USB, mini USB, micro USB, VGA, Null modem, Firewire є готовим виробом і їх можна купити з однаковим або різним поєднанням типів конекторів, а також різної довжини і кольору зовнішньої ізоляції. Спосіб застосування та властивість кожного з інтерфейсів розглянемо окремо детальніше.

    Кабель (шнур) USB - знайшов найбільше поширення цього напряму інтерфейсів. Одна з основних причин такої популярності - USB інтерфейс дозволяє як передавати цифрові дані, так і подавати на пристрої електроживлення. Шнур від зарядного пристрою смартфонів та інших малих електронних пристроїв є інтерфейсом USB.

    USB інтерфейс постійно розвивається та вдосконалюється, у зв'язку з чим на даний момент розроблено та використовується кілька версій, а до них кілька типів USB:

    Кабель USB v.2.0

    Шнур складається з чотирьох провідників - два на живлення та два на передачу даних у кручений парі. Максимальна швидкість передачі даних USB v.2.0 – до 480 Мбіт/с. Сила струму до 500мА. Існують типи конекторів: USB-A, mini USB-A, micro USB-A, USB-B, mini USB-B та micro USB-B - штекер та гніздо відповідно.

кабель USB-A кабель mini USB-A 4p кабель mini USB-A 5p кабель micro USB-A

кабель USB-B кабель mini USB-B 4p кабель mini USB-B 5p кабель micro USB-B

    Кабель USB v.3.0

    Шнур складається з дев'яти провідників - у порівнянні з версією 2.0 посилений двома парами крученої пари і контактом сигнальної землі, що дозволило збільшити максимальну швидкість передачі даних до 5 Гбіт/с, а силу струму до 900мА. Існують типи конекторів: USB-A, micro USB-A, USB-B, mini USB-B micro USB-B та USB-C – штекер та гніздо відповідно, а також гніздо USB 3.0 Micro-AB. USB 3.0 прийнято виготовляти із зовнішньою ізоляцією синього кольору.

кабель USB-A 3.0 кабель micro USB-A 3.0

кабель USB-B 3.0 кабель mini USB-B 3.0 кабель micro USB-B 3.0

кабель USB-A 3.0

Кабель (шнур) USB можна купити різної довжини, а також у різних варіантах переходів між типами конекторів.

    Кабель (шнур) VGA (D-SUB) (DE-15) — 15-контактний аналоговий роз'єм, який переважно застосовується для підключення моніторів за стандартом відеоінтерфейсу VGA. Є двома паралельними рядами штиркових контактів, обрамлених металевим екраном за формою, що нагадує літеру «D». Форма екрану конектора відповідає формі екрана розетки, при з'єднанні утворюючи електричний контакт, однозначно визначаючи правильну орієнтацію підключення, утворюючи механічне кріплення з'єднання та екрануючи електромагнітні перешкоди. В даний час VGA вважається застарілим інтерфейсом і витісняється більш сучасними аналогами з'єднань DVI та HDMI. Але в цілому вони успішно виконують свою функцію, і кабель VGA все ще можна купити, у тому числі у нас.

кабель VGA штекер кабель VGA гніздо

    Кабель (шнур) Null modem - нуль-модемне з'єднання – використовує інтерфейс RS-232 для з'єднання двох комп'ютерних пристроїв без модему. Хоча досі присутній на виходах більшості материнських плат ПК, нині використовують у основному підключення устаткування вузької спрямованості, яке не потребує високої швидкості передачі. Пояснюється це тим, що даний інтерфейс відомий своєю надійністю, простим у програмуванні і може з'єднувати пристрої на значних відстанях. Для з'єднання може використовуватися кабель з 9 (DE-9) або 25 (DB-25) контактними роз'ємами типу D-sub.

кабель null modem штекер кабель null modem гніздо

    Кабель (шнур) Firewire (IEEE) призначений для передачі цифрових даних між комп'ютером і зовнішніми цифровими пристроями певних виробників. Виробники просувають цей стандарт під своїми брендами, так для Apple це FireWire, для Sony – i.LINK, Yamaha – mLAN тощо.

    З розвитком технологій інтерфейс IEEE пройшов кілька модифікацій, що підвищують якісні характеристики, ключові відмінності яких:

  • IEEE 1394 - швидкість передачі даних до 100, 200 і 400 Мбіт/с. Заявлена ​​робоча довжина кабелю — до 4,5 м.
  • IEEE 1394a - підвищено сумісність пристроїв.
  • IEEE 1394b - розширено ряд швидкостей передачі даних, S800 — 800 Мбіт/с, S1600 — 1600 Мбіт/с и S3200 — 3,2 Гбіт/с. Заявлена ​​робоча довжина кабелю збільшена до 100 м.
  • IEEE 1394c - додає можливість застосування крученої пари, що дозволяє використовувати дві незалежні мережі в одному кабелі. Швидкість передачі даних S800 — 800 Мбіт/с, заявлена ​​робоча довжина кабелю — до 100 м.

    Існуючі види роз'ємів: 4-контактний (IEEE 1394a без живлення), 6-контактний (IEEE 1394a), 9-контактний (IEEE 1394b) та 8P8C (IEEE 1394c).

кабель IEEE 1394a 4 pin кабель IEEE 1394a 6 pin кабель IEEE 1394b 9 pin

    Компанія EUROKOMM пропонує можливість купити кабель (шнур) USB, mini USB, micro USB, VGA, Null modem, IEEE Firewire у широкому асортименті різних видів, довжин та варіантів переходів між типами перехідників.Шнур штекер USB A - 3 штекери RСА, 1.5м, чорний

Код: 2640
33.38 грн

33.38 грн

Шнур штекер USB A - 2 штекери RСА, 1.5м, чорний

Код: 2641
24.73 грн

24.73 грн

Шнур USB (штекер A – штекер В) v3.0, 1.5м, синій

Код: 2607
90.78 грн

90.78 грн

Шнур USB (штекер A – штекер А) v2.0, 3м, сірий

Код: 2605
37.38 грн

37.38 грн
Показано з 1 по 12 із 28 (всього 3 сторінок)